Şehirler arası yolculuk vaka sayısını artırdı! Validen kritik uyarı.. - WebPex.Net
  • Ana Safya
  • Genel
  • Şehirler arası yolculuk vaka sayısını artırdı! Validen kritik uyarı..

Şehirler arası yolculuk vaka sayısını artırdı! Validen kritik uyarı..

5
(1)

Corona virüsüyle mücadele kapsamında şehir genelinde alınan sıkı önlemler sayesinde 20 gündür vaka olmayan Elazığ’da il dışından gelenler nedeniyle testi pozitif çıkan kişi sayısı 10’a çıktı. Kentte sokağa çıkma kısıtlaması ile karantina kuralına uymayan 32 kişiye ise 100 bin 800 TL para cezası kesildi. İl dışından gelen herkesin 14 gün karantinada kalacağını açıklayan Vali Çetin Oktay Kaldırım, vatandaşları kurallara uyma konusunda halkı uyardı.

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da corona virüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında her türlü tedbir alınmasıyla kısa sürede önemli başarı elde etti. Bayram öncesinde 20 gündür yeni vaka görülmeyen kentte, il dışından gelen bazı kişilerde COVID-19 testi pozitif çıkmasıyla şuana kadar 4 apartman karantinaya alındı.

İL DIŞINDAN GELENLERDE POZİTİF ÇIKTI..

Kısa süre önce sıfırlanan vaka sayısının il dışından gelenler nedeniyle şuanda 10’a yükseldiğini ise Vali Çetin Oktay Kaldırım açıkladı. Öte yandan kent genelinde sokağa çıkma kısıtlaması ile karantina kuralına uymayan 32 kişiye 100 bin 800 TL para cezası kesildi.

VALİ: ENGELLEMEK TAMAMEN SİZE BAĞLI

Daha önce yeni vakalar görüldüğünü ve il dışından gelen herkesin 14 gün karantinada kalacağını açıklayan Vali Çetin Oktay Kaldırım bugün tekrar uyardı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Kaldırım, “Sevgili Elazığlılar, salgınla il olarak başarılı bir mücadele verdik, vermeye devam ediyoruz. Ülke genelinde tedbirlerin aşama aşama kaldırıldığı bu dönemde ilimizde 10 olan yatan vaka sayısının artmasını engellemek artık tamamen size bağlı. Sağlık sokakların boş kalmasında” ifadelerini kullandı.

Gönderiyi beğendiniz mi?

Yıldızlayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama Oy 5 / 5. Oy Sonucu: 1

Oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir