Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeli haberi verdi! Bugün itibariyle bir ay izin getirildi - WebPex.Net
  • Ana Safya
  • Genel
  • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeli haberi verdi! Bugün itibariyle bir ay izin getirildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müjdeli haberi verdi! Bugün itibariyle bir ay izin getirildi

5
(1)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üstü vatandaşlara yeni seyahat izni getirerek “1 aylık tek yönlü gidiş izni alabilecekler” dedi.

Fahrettin Koca, ulaşımda kişiye özel bir kod kullanılacağını ayrıca belirterek, “Bir yolcuya virüs bulaşırsa temas ettiği kişilerin takibi yapılacak” diye belirtti. İçişleri Bakanlığı da 81 ilin valiliğine gönderilen genelge ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için seyahat izin belgesine ilişkin maddeleri belirtti. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yeni açıklamada ise, “Saat 11.30 itibariyle, 65 yaş ve üzeri seyahat belgesi başvurusu onaylanan kişi sayısı refakatçileri dahil 62 bin 949 oldu” diye söylendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “65 yaş üzeri büyüklerimiz, eğer memleketlerine gitme noktasında, sabit bir yere gittiğinden emin isek, sağlık durumları, aile hekimleri açısından bir sorunları yoksa ilgili Kaymakamlıktan yanlarında zorunlu gerektiğinde bir veya iki kişi olmak suretiyle 1 aylık bir zaman zarfında dönmemek üzere bir izin durumu bugünden itibaren söz konusu olacak”dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada ise “65 yaş ve üzerine seyahat belgesi başvurusu için e-devlet, İçişleri, e-başvuru ve Alo 199 Vefa Destek Hattı sistemi hazır hale getirilmiştir. Saat 11.30 itibariyle, 65 yaş ve üzeri seyahat belgesi başvurusu onaylanan kişi sayısı refakatçileri dahil 62 bin 949 oldu”denildi.

Gönderiyi beğendiniz mi?

Yıldızlayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama Oy 5 / 5. Oy Sonucu: 1

Oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir