İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde İlginç Görüntüler! - WebPex.Net
  • Ana Safya
  • Genel
  • İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde İlginç Görüntüler!

İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde İlginç Görüntüler!

5
(2)

Koronavirüsten etkilenen sinema sektöründe normale geçiş süreci başladı. Bu alanda daha önce hazırlıkları durdurulan fantastik drama türünde olan “Son Uyanış” filmi için ilk çekimleri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, STK’ların bu süreçte çalışma koşullarını belirledikleri tavsiyelere uyularak yapıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle hem gişede hem film çekimleri ile etkilenen Türk sinema sektörü çekimlere başladı. Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel dezenfekte firması setin kurulduğu alanda ölçüm yaparak, tüm araç ve gereçleri ek olarak ekipmanları da dezenfekte edecek.

“UZUN BİR SÜRE MUHTEMELEN FİLM SETLERİ TÜRKİYE’DE KURULAMAYACAK”

Filmin yapımcısı Sami Dündar çekimler esnasında yaptığı açıklamada; “İlk defa bir film seti 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde kuruluyor ve pandemi sonrası kurulan ilk setiz. Uzun bir süre muhtemelen film setleri Türkiye’de kurulamayacak. Fakat biz bu mevcut pandemiye karşı alınan önlemlerle alakalı epeyce araştırma yaptık.

Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun tün önermelerini gözden geçirdik. En sonunda televizyon ve Sinema Yapımcıları Derneği’nin önerdiği tüm ilkelere uyarak seti kurduk. Uzun bir süre kullanacağımız araçlar, kameralar, destek cihazları hijyenle tertemiz hale getirildi. Çalışma arkadaşlarımız da sağlık kontrollerini yapacak sete geldiler.

Sette maske zorunlu sosyal mesafe zorunlu. Bütün bunlara dikkat ediliyor. İnşallah setimiz bittiğinde herhangi bir virüsle karşı karşıya kalmayacağız. Daimi kontrollerimiz devam ediyor.” dedi.

Gönderiyi beğendiniz mi?

Yıldızlayarak puanlayabilirsiniz.

Ortalama Oy 5 / 5. Oy Sonucu: 2

Oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir